Najlepsze miasta na polskim wybrzeżu do inwestowania w nieruchomości. Gdzie kupić apartament, aby zarobić?

Podjąłeś decyzję, że chcesz kupić nieruchomość w miejscowości nad Bałtykiem. Jednak dokonanie ostatecznego wyboru nie jest łatwe. Nowe inwestycje powstają zarówno w dużych, nadmorskich kurortach, jak i kameralnych miasteczkach. Nawet jeśli wydaje Ci się, że już wiesz, czy lepsze będzie dla Ciebie miasto oferujące liczne atrakcje, czy też spokojna okolica, jeszcze raz rozważ wszelkie za i przeciw. Podpowiemy Ci, na co szczególnie zwrócić uwagę.

Polska złota piątka. Najdroższe miasta nad Bałtykiem

Rankingi popularności nadmorskich kurortów oraz średnia cena za metr kwadratowy nieustannie się zmieniają. Jednak nie ma aż tak dużego znaczenia to, kto w danym sezonie wysuwa się na podium. Najpopularniejsze i jednocześnie najdroższe miejsca nad Bałtykiem od lat są niezmienne. Dlatego, gdy myślisz o zakupie luksusowego apartamentu, który z pewnością będzie dobrą inwestycją, weź pod uwagę jedną z topowych lokalizacji.

Półwysep Helski

Gdzie kupić apartament nad morzem? Wiele osób automatycznie odpowiada na to pytanie – tylko na Helu! Półwysep i rozlokowane na jego obszarze miejscowości to z jednej strony mekka polskich surferów w Chałupach, z drugiej – eleganckie wille w Juracie. Piękne plaże, możliwość różnorodnego spędzania czasu oraz idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, to z pewnością plusy tej lokalizacji.

Mankamentem okazuje się problematyczny dojazd. W sezonie droga na półwysep jest często zakorkowana. Już od wyjazdu z Trójmiasta trzeba uzbroić się w cierpliwość. 

Trójmiasto 

W szczególności Sopot, ale również Gdańsk i Gdynia to atrakcyjna lokalizacja na inwestycję w nieruchomość. Przez to, że można tu łączyć zwiedzanie z odpoczynkiem na plaży, turyści zaglądają tu przez cały rok. Kupując apartament w Trójmieście, bez problemu wynajmiesz go zainteresowanym. 

Jeśli zależy Ci na tym, aby nieruchomość znajdowała się blisko linii brzegowej, musisz liczyć się z tym, że ceny za metr będą bardzo wysokie. Apartamenty z widokiem na morze kosztują czasem więcej niż mieszkanie w centrum Warszawy.

Międzyzdroje

Międzyzdroje, czyli jedna z najpopularniejszych miejscowości nadmorskich Pomorza Zachodniego, kojarzą się przede wszystkim z festiwalem filmowym. Co roku przyjeżdżają tu największe gwiazdy polskiego kina. Miejscowość słynie też z klifowego wybrzeża i plaży z drobnym piaskiem.

Międzyzdroje to częsty wybór rodziny z dziećmi oraz osób starszych. Minusem miasteczka jest to, że tętni ono życiem tylko w sezonie. Po zakończeniu wakacji zamyka się wiele lokali gastronomicznych. To zatem miejsce atrakcyjne dla osób, które planują korzystać ze swojego apartamentu głównie latem.

Mielno

To miasto dla tych, którzy lubią, gdy dużo się dzieje. Jednak z zatłoczonego w sezonie kurortu można bez problemu uciec do okolicznych spokojniejszych miejscowości. Przez Mielno przebiega Międzynarodowy Rowerowy Szlak Nadmorski. Z łatwością znajdziesz tu trasy do przejażdżek na jednośladzie. 

Miejscowość słynie też z bogatego nocnego życia. Dlatego lepiej czują się tu młodsze osoby lub ci, którym zależy na dostępności klubów i dyskotek.

Kołobrzeg

Jedno z większych miast położonych nad Bałtykiem. Miejscowość ma status uzdrowiska. Przez cały rok przyjeżdża tu sporo kuracjuszy. To także popularne miejsce na wakacje dla rodzin. W Kołobrzegu nie brakuje atrakcji, a wiele z nich działa dłużej niż tylko w sezonie wakacyjnym.

W lipcu i sierpniu miasto bywa zatłoczone. Często brakuje miejsc parkingowych, a do najpopularniejszych restauracji ustawiają się długie kolejki. Czy warto kupić nieruchomość w najpopularniejszych miastach?

Patrząc na zakup apartamentu jak na długofalową inwestycję, zdecydowanie lepiej, jeśli zdecydujesz się na popularną turystyczną miejscowość. Jednak warto wziąć pod uwagę kilka mankamentów takiego rozwiązania. 

 

Apartamenty z widokiem na morze rzadko są zlokalizowane w większych miejscowościach. Wynika to głównie z tego, że jest coraz mniej działek blisko linii brzegowej. Dlatego warto sprawdzić, czy to, co deklaruje inwestor, rzeczywiście pokrywa się z rzeczywistością. Ryzyko jest też takie, że piękny widok za oknem z czasem może zasłonić wielki hotel lub innym budynek.

Istnieje również spora szansa, że początkowy atut, czyli bliskość wszelkich atrakcji, z czasem stanie się uciążliwy. Trudno bowiem wypoczywać, gdy w pobliżu słychać nieustanny gwar i pojawia się sporo turystów. Weź to zatem pod uwagę, gdy znajdziesz apartament na sprzedaż w Kołobrzegu lub innej popularnej nadmorskiej miejscowości.

Plusy nieruchomości oddalonych od centrum kurortu

Jak zatem pogodzić kwestie opłacalności inwestycji z tym, aby korzystanie z apartamentu gwarantowało swobodę i stwarzało warunki do relaksu? Dobry pomysł to znalezienie nieruchomości położonej w pobliżu popularnego kurortu.

 

Możesz wtedy różnorodnie spędzać czas. Gdy najdzie Cię ochota na miejskie atrakcje, dostaniesz się do nich w maksymalnie kilkadziesiąt minut. Z kolei, jeśli zapragniesz spokoju, bez problemu będziesz rozkoszować się ciszą.

 

Właśnie z tych powodów zdecydowaliśmy się na wybudowanie kompleksu Rogowo Pearl w miejscowości położonej niedaleko Kołobrzegu. Nasi klienci chwalą tę lokalizację, ponieważ mają tam zapewnione poczucie prywatności, dostęp do szerokiej, piaszczystej plaży, a jednocześnie mogą korzystać z tego, co oferuje im nadmorski kurort. 

 

Takie połączenie sprawia, że nasza inwestycja w Rogowie zadowoli zarówno osoby, które kupują nieruchomość do prywatnego wykorzystania, jak i tych, którzy planują ją wynajmować.