Czy okolice Kołobrzegu to dobra lokalizacja, aby kupić tam apartament?

Jedni mają z tym miejscem same dobre wspomnienia i z sentymentem wracają tu regularnie. Innych nieco drażnią tłumy, choć doceniają piękne plaże i możliwość różnorodnego spędzania czasu. Kołobrzeg ma zarówno swoich zagorzałych zwolenników, jak i antyfanów, którzy dostrzegają w nim sporo mankamentów. 

W Burco Development to właśnie okolice tego popularnego nadmorskiego kurortu wybraliśmy jako teren naszej największej inwestycji Rogowo Pearl. Dlaczego uważamy, że to świetna lokalizacja? W czym tkwi jej przewaga nad innymi miejscami na polskim wybrzeżu?

Zalety bliskości dużego kurortu

Wiemy, że osoby kupujące mieszkanie nad morzem mają ściśle określone potrzeby. Zależy im przede wszystkim na wygodzie. Z jednej strony są fanami aktywnego wypoczynku, z drugiej zaś lubi korzystać z atrakcji, jakie oferuje miasto. Do tego dochodzą jeszcze rodziny z dziećmi, które także mają specjalne oczekiwania. Dla tych klientów najważniejsze jest bezpieczeństwo oraz możliwość zorganizowania ciekawych aktywności, także wtedy, gdy pogoda nie zachęca do spędzania czasu na plaży. 

Apartament w Kołobrzegu to restauracje, kluby oraz atrakcje dla najmłodszych na wyciągnięcie ręki. Jednocześnie trzeba liczy się z tym, że miasto to bywa zatłoczone nie tylko w sezonie wakacyjnym. Bywają chwile, że trudno tu wypocząć. Mimo że nie jest to duża miejscowość, to zdarzają się spore korki oraz problemy z parkowaniem. Takie warunki mogą wpłynąć negatywnie na przyjemność korzystania z własnego wakacyjnego mieszkania. 

Z drugiej strony można poszukać nieruchomości w niewielkich miasteczkach czy wręcz wsiach. Obecnie wielu deweloperów decyduje się na realizację inwestycji w sielskich okolicach. Z naszego doświadczenie wynika jednak, że taka lokalizacja jest odpowiednia raczej dla osób zainteresowanych zakupem domku czy popularnego ostatnio glampingu. Trzeba bowiem liczyć się z tym, że także wybór miejsca wpływa na możliwość spędzania czasu. Spokojne otoczenie to olbrzymi plus, ale jednocześnie utrudniony dostęp do różnych atrakcji. 

Czy zatem da się połączyć sielskość mało zaludnionych terenów z możliwościami, jakie oferuje nadmorski kurort? Zdecydowanie tak! Optymalna opcja to obrzeża miasta lub miejscowości położonych w sąsiedztwie większych aglomeracji. Mając rower lub inny jednoślad, można się tam dostać nawet bez konieczności wsiadania do samochodu.

Znaczenie wyboru lokalizacji dla wygody korzystania z mieszkania wakacyjnego

Czasami perspektywa kupna mieszkanie nad morzem jest na tyle ekscytująca, że zapomina się o wielu aspektach praktycznych. Dlatego przed podjęciem decyzji warto wnikliwie przeanalizować swoje preferencje oraz to, jakie udogodnienia są niezbędne do tego, aby wygodnie żyć. 

Jeśli ktoś na co dzień nie gotuje i korzysta z oferty restauracji, to także w wakacyjnym mieszkaniu raczej nie stanie się mistrzem kuchni. Uboga oferta lokali oraz ograniczone możliwości zamawiania jedzenia z dowozem z czasem zaczną mocno doskwierać. Podobnie wygląda sprawa z dostępnością do sklepów spożywczych, drogerii oraz innych miejsc, w których kupuje się podstawowe produkty. Im dalej będzie do takich obiektów, z tym większym wyprzedzeniem trzeba planować zaopatrzenie. 

Ma to znaczenie zarówno, gdy właściciel kupuje nieruchomość do prywatnego wykorzystania, jak i wtedy, gdy przez większość czasu apartament będzie wynajmowany. Mało atrakcyjne położenie wpływa na mniejsze zainteresowanie ofertą. Z tego powodu zyski osiągane z wynajmu są zazwyczaj niższe, niż początkowo zakładano.

Przykładem optymalnej lokalizacji apartamentów jest Rogowo. Oddalone o niespełna 20 km od Kołobrzegu, miasteczko zachowało urok charakterystyczny dla niewielkich, nadmorskich miejscowości. Można się tu dosłownie zaszyć, słuchać śpiewu ptaków i chodzi na spacery plaży, która często jest praktycznie pusta. Jednocześnie wystarczy kilkanaście minut jazdy samochodem, aby znaleźć się w samym sercu Kołobrzegu. Oznacza to, że wolno płynący czas, można do woli urozmaicać dostępnymi na miejscu atrakcjami. 

Dla kogo Kołobrzeg będzie dobrym wyborem?

Plusem Kołobrzegu jest to, że kurort jest dobrze skomunikowany z większością dużych aglomeracji. To także doskonała baza wypadowa do innych nadmorskich miejscowości. Dlatego też mieszkanie wakacyjne w okolicach Kołobrzegu to dobry wybór dla osób, które chcą komfortowo korzystać ze swojej nieruchomości. 

Miejscowość znana jest nie tylko jako kurort stwarzający warunki do odpoczynku, ale też prawdziwa mekka sportów wodnych. Można zatem rozpocząć tu swoją przygodę z wieloma dyscyplinami. Jako że Kołobrzeg to jedna z większych nadmorskich miejscowości, dzieje się tu też sporo pod względem wydarzeń kulturalnych. W sezonie obywa się wiele koncertów i plenerowych imprez. 

Kołobrzeg zdecydowanie oferuje wiele możliwości. Dlatego mieszkanie wakacyjne położone w jego pobliżu sprawia, że pobyt nad polskim morze staje się bardziej różnorodny i atrakcyjny dla osób o różnych preferencjach. Przejściowe okresy gorszej pogody przestają być wtedy problemem. Nasi klienci doceniają to, że kupując apartament w Rogowo Pearl, mogą jednocześnie poczuć zalety bliskości natury, jak i wygody, jaką zapewnia tętniące życiem miasto.