Apartament nad morzem z wykończeniem ?pod klucz?? Kosztowna czy opłacalna opcja?

Osoby poszukujące nieruchomości położonej nad morzem często borykają się z dylematem, czy kupić wykończony apartament, czy też samodzielnie podjąć się urządzenia mieszkania. Obie opcje mają swoje plusy i minusy. Dlatego przed podjęciem decyzji dobrze wziąć pod uwagę kluczowe kwestie, które mogą pomóc w dokonaniu wyboru. Takie podejście pozwala lepiej zaplanować wydatki oraz przygotować się na to, ile czasu trzeba będzie poświęcić na przygotowanie apartamentu do zamieszkania.

Jak skalkulować koszty wykończenia apartamentu nad morzem?

Przy remontach lokali położonych w pobliżu miejsca zamieszkania kluczowe są takie kwestie jak znalezienie ekipy remontowej czy wybór materiałów wykończeniowych. Jednak w przypadku nieruchomości inwestycyjnej zlokalizowanej często kilkaset kilometrów od domu wygląda to nieco inaczej. Przede wszystkim koszt wykończenia apartamentu nad morzem może być wyższy o przynajmniej kilkanaście procent. Co ma wpływ na ostateczną kwotę?

Wiąże się to przede wszystkim z tym, że lokalni fachowcy są bardzo poszukiwani. W najatrakcyjniejszych okolicach stale powstają nowe inwestycje. To sprawia, że zainteresowanie usługami wykończeniowymi jest bardzo duże. Można oczywiście zdecydować się na skorzystanie z pomocy specjalistów z innych miejscowości. Jednak trzeba się wtedy liczyć z dodatkowymi kosztami dojazdu pracowników i koniecznością przetransportowania na miejsce niezbędnego sprzętu. Często takie rozwiązanie wydłuża też czas trwania całego remontu.

Wyzwaniem może być też logistyka związana z całym przedsięwzięciem. Wielu właścicieli zapomina o tym, że kupując materiały wykończeniowe, trzeba też pomyśleć o tym, aby je odebrać oraz wnieść do mieszkania. Zdarza się, że sklepy oraz hurtownie jedynie przywożą wszystko na miejsce i nie świadczą dodatkowych usług, nawet za opłatą. To kolejny aspekt, który warto brać pod uwagę, decydując się na samodzielnie wykończenie apartamentu nad morzem.

Czy opłaca się kupić wykończony lokal?

Ceny nieruchomości wykończonych „pod klucz” zawsze są wyższe od tych w stanie surowym. Jednak to też duża wygoda, ponieważ nie trzeba martwić się o kwestie związane z remontem. Mieszkanie jest praktycznie od razu gotowe do wprowadzenia się lub wynajmu. To zatem korzystna opcja dla osób, którym zależy na czasie lub nie mogą samodzielnie zająć się urządzaniem wnętrz.

Plusem jest także to, że w momencie odbioru lokalu można ocenić standard jego wykończenia. Jeśli umowa zawiera precyzyjne wpisy i chroni interes kupujących, to w razie jakichkolwiek niezgodności można zgłosić reklamację. Samodzielnie wykończony apartament nad morzem często oznacza konieczność dopilnowania każdego etapu wykonywanych prac. Nie każdy może się zaangażować w remont i tak zaplanować czas, aby doglądać swojego mieszkania.

Apartament wykończony „pod klucz” to także dobra propozycja dla tych, którzy wolą komuś zlecić takie kwestie jak wybór materiału na podłogę czy glazury do łazienki. Nie każdy czuje się dobrze w tych sprawach. Doskonale widać to po zainteresowaniu, jakim cieszą się usługi architektów wnętrz. Apartament nad morzem „pod klucz” to sposób na to, aby mieć nowocześnie urządzone mieszkanie bez konieczności podejmowania wielu decyzji.

Gotowy apartament z indywidualnymi rozwiązaniami. Czy można to połączyć?

Klienci zainteresowani kupnem wykończonego lokalu często obawiają się tego, że nie spełni on ich oczekiwań. W końcu trudno jest trafić w gust wszystkich osób, stosując podobne rozwiązania. Dlatego, biorąc pod uwagę te wątpliwości, w Burco zdecydowaliśmy się na nieco inne podejście do oferty sprzedaży apartamentów nad morzem „pod klucz”.

Nasi klienci mogą zdecydować się zarówno na projekt przygotowany przez naszych architektów, jak i wprowadzić do niego własne modyfikacje. Takie rozwiązanie daje dużą elastyczność i swobodę. Łączy w sobie wygodę, jaką jest zakup wykończonego apartamentu, z możliwością dostosowania go do indywidualnych potrzeb.

Podstawowy zakres prac obejmuje między innymi:

  • wykończenie ścian wraz z ich malowaniem;
  • wstawienie drzwi wewnętrznych;
  • przygotowanie podłóg;
  • urządzenie łazienki;
  • zamontowanie zabudowy kuchennej.

Do tych standardowych usług można dodać także inne, związane z przygotowaniem lokalu. Klienci, którzy zlecają nam realizację całego projektu, proszą czasem o zakup kompletnego wyposażenia. Doceniamy to zaufanie i z przyjemnością podejmujemy się takich wyzwań.

Apartamenty nad morzem wykończone „pod klucz” to jedna z możliwości nabycia nieruchomości. Oferta została przygotowana z myślą o osobach, które nie mają czasu, aby samodzielnie zająć się remontem. Wolą zapłacić więcej i móc szybciej korzystać ze swojej inwestycji. Jeśli także należysz do tej grupy, koniecznie sprawdź naszą ofertę.